Вітаємо всіх, хто цікавиться історією міста Умані. Як сказав один філософ:"Умань - це південна столиця штату, з передмістям Києвом та морськими воротами Одесою"
среда, 25 апреля 2012 г.
суббота, 21 апреля 2012 г.
пятница, 20 апреля 2012 г.
Приватний будинок лікаря М.Ф. Піотровської
Краєзнавчий музей (вул. Жовтневоїреволюції, 31). Він веде свій початок від невеличкогомузею, заснованого у листопаді 1917 року вчителем 1-ї Селянської Української гімназії імені Б.Грінченка П.П. Курінним. Цей музей містився спочатку в приміщенні гімназії по вул. Садовій, 18 (тепер тут дитяча школа мистецтв), пізніше – в приміщенні теперішньої середньої школи №11. 980 експонатів було розміщено у п’яти відділах: археологічному, церковному, історичному,етнографічному, нумізматичному.
Готель «Ермітаж»
Будинок (вул. Жовтневої революції, 35) збудований у кінці ХІХ на початку ХХ століття.Історичних документів, що могли б засвідчити ім’я архітектора, власника будівлі не виявлено.
Презентація книги Ю.Торгала «Забуттю не підлягає»
6 квітня 2012 р. в Уманському краєзнавчому музеївідбулася презентація книги Ю.Торгала «Забуттюне підлягає». Це краєзнавче дослідження прорадянських військовослужбовців, що померли від ран та хвороб у німецьких лазаретах длярадянських військовополонених на територіїм.Умані.
Уманська яма
Катастрофа Зеленої брами (урочище біля села Підвисоке, Новоархангельського району,Кіровоградської області) , де були оточені основні сили угрупування військ 6-ї та 12-ї радянськихармій стала початком поневірянь для десятків тисяч військовополонених, відправлених до 16-гоармійського пересильного пункту, відомого, як Уманська яма, що був створений гітлерівцямипоблизу міста Умань, Київської області (нині - Черкаська).
Сама жахлива доля чекала поранених та хворих бійців Червоної Армії: вони були приречені насмерть від ран, хвороб, антисанітарії, голоду, спраги.
среда, 18 апреля 2012 г.
Подписаться на:
Сообщения (Atom)